Xiaomi de Hızlı Büyüme Devam Ediyor.

2017‘nin sonunda Xiaomi, rakipleri Samsung, Apple ve Huawei‘nin aslabirinin yapamadığı bir şeyi yaparak çeyrek için olan sevklerini ikiye katladı. öteki markalar düşüşler yaşarken, gelecek vadeden Çinli firma için her şey olumluydu ve önceki sene aynı dönemdekine kıyasla 14 milyon daha fazla telefon sattı.İLGİLİ HABER 5G’ye giden yolda inovatif adım firma, 2017’de toplam satışı ise 92 milyon ve bu da önceki yıl sattığı 53 milyona nazaran %74.5‘lik dev bir artış.

Xiaomi’nin 2017 başarısı kısmen İspanya’ya açılmasından geliyor. İspanya, firmanın batıya ilerleyişindeki en son adımıydı.Büyüyen Çinli firmanın stratejilerini Apple şeklinde devlerle kıyaslayınca, artık en büyük beşinci cep telefonu yapımcısı olan firmanın başarısının fizyolojik perakende satış konumlarından geldiği görülüyor.

Teorik olarak, bir bölgede telefon satışa çıkarmak çok kolay olsa gerek, fakat orada tuğla ve harç ile gerçek bir varlık oluşturmak biraz daha farklı bir şey.

OnePlus ve Honor benzer biçimde markalar bunu yapmadan başarılı bir şekilde yaşıyorlar sadece Xiaomi, yerli ülkesinden çok daha fazla yerde perakende satış noktaları ile isim yapıyor ve bu, yeni bölgelere doğru ilerlemeyi sürdürmesinin yolu da olabilir.

www.webkartali.com

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.