90 Günlük Korona Virüs Koruma Tedbiri :)

Bu dezenfektanın 90 gün süreyle yüzeyleri korona virüsten koruduğu iddia ediliyor !

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, yeni dezenfektan spreyinin 90 gün boyunca yüzeylerden virüsleri “inaktive edebileceğini” söylüyorlar.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, yüzeylere püskürtüldüğünde koronavirüsü öldürebileceğini söyledikleri bir anti-mikrobiyal kaplama geliştirdiler.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, yüzeylere püskürtüldüğünde koronavirüsü öldürebileceğini söyledikleri bir anti-mikrobiyal kaplama geliştirdiler.

Hong Kong’da bulunan bir üniversitedeki araştırmacılar, koronavirüs dahil olmak üzere çoğu bakteri ve virüsü öldürmek için yüzeylere püskürtülebilen 90 güne kadar etkisi olan yeni bir anti-mikrobiyal kaplama geliştirdiklerini söylüyorlar.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne (HKBUST) göre, MAP-1 olarak adlandırılan anti-mikrobik kaplama, cam, metaller, plastik, deri ve kumaşlar da dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Üniversiteden araştırmacılara göre, yüzey kaplaması , sıvılar buharlaştıkça işlevlerini kaybeden alkol veya ağartıcı kullanan geleneksel dezenfektanlardan “önemli ölçüde daha uzun” sürmektedir.

Reuters’e göre, anti-mikrobik spreyin Şubat ayında kentte yapılan klinik testlerin ardından Mayıs ayında Hong Kong’da mağazalara ulaşması bekleniyor. Araştırmacılara göre, kaplamanın bileşenlerinin toksik olmadığını söyleyen araştırmacılar, Hong Kong’daki alışveriş merkezleri, okullar, kiliseler ve spor eğitim tesislerinde bu ürünü kullandı. HKBTÜ, MAP-1’in ABD’de veya diğer ülkelerde kullanıma sunulmasına yönelik planlar olup olmadığı hakkındaki sorulara henüz cevap vermedi.

www.webkartali.com

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.