Lenovo Linux İşbirliği, Sevindirici..

Lenovo, “OEM Linux Laptop” kulübünde Dell’e katılıyor.

Birkaç Thinkpad modeli, bu yıl Linux ailesinde Dell XPS 13 DE’ye katılacak.

Görünüşe göre Lenovo, Dell’i OEM Linux dizüstü bilgisayarlarda büyük isim olarak değiştirebilir – elbette System76 gibi özel perakendecileri saymıyorurz .

Red Hat ve Lenovo, bu hafta Red Hat Summit’teki çeşitli ThinkPad dizüstü bilgisayar modellerinde önceden yüklenmiş ve fabrika destekli Fedora İş İstasyonunu duyuracak.

Dell’in Linux desteği genellikle bir veya iki çok özel dizüstü bilgisayarla sınırlandırılmıştır: birincisi, eski Atom destekli netbook’lar ve daha yakın zamanda XPS 13 Developer Edition serisi.

 

Fedora İş İstasyonu, Thinkpad P1 Gen2, Thinkpad P53 ve Thinkpad X1 Gen8 dizüstü bilgisayarlar için satın alma sırasında seçilebilir bir seçenek olacaktır ve Lenovo gelecekte daha da geniş model desteği sunabilir. Mayıs 2020 Fedora Konseyi Video Toplantısında öne çıkan konuk olacak Lenovo Kıdemli Linux Geliştiricisi Mark Pearson, şirketin gelecek entegrasyon konusundaki tutumunu dile getiriyor:

Lenovo, Fedora topluluğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyor. Ürünlerimizde en uygun Linux deneyimini sağlamak istiyoruz. Açık kaynak topluluğuyla çalışmayı ve açık kaynak topluluğundan öğrenmeyi taahhüt ediyoruz.

 

Lenovo’nun önceden kurulmuş Linux desteği sunmak için bu adımı attığını gördüğüme sevindim. Ben şahsen çok zor bir Ubuntu kullanıcısı olmama rağmen, Lenovo’nun farklı bir dağıtımla gittiğini görmek güzel – toplumumuzdaki birçok kişi “parçalanma” olsa da ben şahsen çeşitliliğin Linux topluluğunun en güçlü yönlerinden biri olduğuna inanıyorum.

Lenovo, önceden yüklenmiş deneyimi yalnızca ana Fedora depolarındaki yazılımları kullanarak işlevsel hale getirmeyi taahhüt etmiştir – üçüncü taraf depolarına gerek yoktur ve varsayılan olarak tescilli sürücüler yüklenmez. Fedora sizin kişisel dağıtımınız olmasa bile, bir OEM Fedora İş İstasyonu Thinkpad, yerini almayı seçebileceğiniz çoğu dağıtım için neredeyse kesinlikle mükemmel bir seçim olacaktır.

www.webkartali.com

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.